Fıstıkyeşili Eylül’de en çok neleri okudu?

Eylül ayı boyunca Fıstıkyeşili’nde yayınlanan yazılar arasında, okurlar tarafında en fazla ilgi görenler hangileriydi sizce? Merak ediyorsanız birlikte göz atalım. İşte Eylül’ün en fazla okunan yazıları:

Bir gün içinde trenle Londra

Tedirginlikte beklediğim bu gezi artık başlamış bulunuyordu. Hafta içleri okulum dolayısıyla erken kalkmam yetmezmiş gibi bir de tek dinlenebileceğim zaman olan hafta sonları da erken kalmak zorundaydım. Aslında daha önceden aldığım tren bileti, saat bakımından açıktı ancak önceden tren saatlerime baktığıma göre şu an yaşadığım yer olan Bournemouth’tan Londra’ya ancak 2 saatte gidebilirdim tren ile.

Yazan: Ender Ahmet Yurt

Cumartesi gecesi evde kafa dinlemeyi sevenlere…

Güneşin ışıklarını yavaş yavaş çekmesi ve rüzgarın çıkmasıyla beraber mükemmel bir akşamüstüne dönüşen bu huzur dolu cumartesi gecesine uygun düşecek birkaç şarkıyı aşağıya eklemeden duramadım. Eğer dışarıda katılacağınız herhangi bir etkinlik yoksa, evde kafa dinleme planlarınıza açılış yapabilecek güzellikte üç adet mükemmel şarkı aşağıda. Eh gerisi de size kalmış herkese iyi dinlemeler…

Yazan: Özkan Ulukök

Yaz Durakları: Yeşilin ve Mavinin Harika Doğası Akyaka

Gökova’nın en güzel balıkçı köylerinden olan Akyaka yeşilin ve mavinin harika bir uyum içinde olduğu ender yerlerden biri. Denize kadar uzanan çam ağaçlarının gölgesinde doğanın tadına tamamiyle varmak mümkün. Gökova Körfezi’nin doğusunda yer alan Akyaka’nın konumu itibariyle kara yolu ile bir çok yere ulaşımı kolay. Biz Ören-Akbük sahilyolu üzerinden Akyaka’ya giderken yol boyunca geçtiğimiz koyların muhteşem manzarasından büyülenmiştim. Sakar Dağı geçidinden Gökova’ya doğru inerken görülen manzaraya birebir diyebilirim.

Yazan: Sergül Sungur

St. Vitus Katedrali

Prag Rehberi: Hradčany ve Petřín

Prag’da görülecek yerlerin başında kesinlikle Prag Kalesi ve St. Vitus Katedralinin bulunduğu Hradčany bölgesi, astronomik saatin bulunduğu eski kent meydanı (Staroměstské náměstí) ve elbette Karel Köprüsü var. Eski kent meydanını ve Karel’i bir sonraki yazıya bırakalım ve Prag’ı ortadan bölen Vltava nehrinin doğu kıyısında yer alan yerlere bir göz atalım.

Yazan: Özkan UlukökSelam, ben Doctor. Doctor kim? “Doctor Who”

Bu yazıyı umarım hakkını vererek yazabilirim diyerek başlayayım. Doctor Who ile tanışmam elbette pek çok dizide olduğu gibi zevkine güvendiğim bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine oldu. Tanışmamız 10 dakikada ayrılıkla sonlandı. Efektleri sevmemiştim ve “Bu da nedir, başka bir şey izleyelim.” yorumuyla noktayı koymuştum. Ancak bir süre sonra televizyon açıkken ve ben bilgisayar başında başka şeylerle kanal değiştiremeyecek kadar meşgulken, diziyi ara ara televizyona bakmak suretiyle bir nevi izlemiş bulundum. Sonra da bir şans vermeye kararı aldım, çünkü bölümün konusu efektleri dahi katlanılır kılacak kadar ilgimi çekti.

Yazan: Ekin Ulukök

Birbirinden güzel yazılarla dolu bir Ekim ayı ve keyifli okumalar dilerim.

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: