Getglue ile eğlenceye check-in yapmaya hazır mısın?

Okumayı, düşünmeyi, gezmeyi, tozmayı, sinemaya, konsere gitmeyi, evde film izlemeyi, dizileri takip etmeyi, bilgisayardan, konsoldan veya mobilden oyun oynamayı, kısaca eğlenmeyi ve hayatı dolu dolu yaşamayı sevenler!

Tam size göre bir sosyal ağ var: “GetGlue”

GetGlue eğlenmeyi sevenler için kurulmuş bir sosyal ağ, hem webden hem de mobilden (iPhone, iPad, Android, Blackberry ve diğer) kullanmak mümkün. Uygulamayla istediğiniz her şeye, izlediğiniz bir filme, oynadığınız bir oyuna, dinlediğiniz bir şarkıya, okuduğunuz bir kitaba, hatta o an aklınızdan geçen bir düşünceye bile check-in yapabilir yani işaretleyebilirsiniz.

İşaretlediğiniz şeylere hangi arkadaşlarınızın dahil olduğunu görebilir, arkadaşlarınızın veya diğer Geglue kullanıcılarının bu işaretlemeler hakkındaki önerilerini okuyabilir, arkadaşlarınızın o anda ne izleyip, ne dinlediğini takip edebilir, kendi profilinizde gözüken özel stickerlar toplayabilir, bu stickerların adresinize postlamasını sağlayabilir, markaların ya da GetGlue iş ortaklarının kampanyalarından indirim veya hediyeler kazanabilirsiniz.

GetGlue’nun iş ortakları arasında 20th Century Fox, AMC, ABC Family, Disney Theatrical, Discovery, ESPN, FOX, Food Network, Hachette, HBO, HGTV, MTV, MSNBC, Showtime, Penguin, PBS, Random House, Simon and Schuster, Syfy, Sony Pictures, Travel Channel, USA Network, Universal Pictures ve Warner Bros gibi dev isimler bulunuyor.

2009’da New York’ta kurulan GetGlue, şu anda belli başlı 50 civarında eğlence şirketiyle çalışıyor. Union Square Ventures, RRE Ventures, TimeWarner Investments ve birkaç tane daha melek yatırımcıdan destek alan GetGlue, kullanıcı sayısını günden güne artırmaya devam ediyor.

GetGlue, 27 Şubat 2011’de Oscar ödül töreni esnasında 31.000’in üzerinde check-in ile kendi rekoruna imza attı.

Yakından takip edenler hatırlayacaktır, geçtiğimiz dönemde Foursquare başta olmak üzere Google Latitude ve Foodspotting ile yakından ilgilenmiştim.

Bazı çevrelerce Foursquare’in eğlence odaklı versiyonu olarak tanımlanan GetGlue, bu seriden sonra neredeyse en fazla dikkatimi çeken uygulama oldu, sizin de hoşunuza gideceğinden şüphem yok çünkü işin ucunda eğlence var.

Bilgisayar başında olup da denemek isteyenleri buraya, mobilde olanları buraya, önce biraz daha tanımak istiyorum diyenlere de aşağıdaki videoya alalım.

Tüm glueculara bol stickerlı check-inler! 🙂

GetGlue ile eğlenceyi işaretle

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: