Fıstıkyeşili Ekim’de neleri okudu?

İşte Fıstkyeşili’nde Ekim ayında, yani doğum günümün olduğu ayda 🙂 yayınlanan yazılar arasından en fazla okunanlar…

Bir Köy Okulu Hikayesi

Fotoğraf sanatçısı Aydan Çınar’ın, Sinop’un Boyabat ilçesi Yukarı Karacaören Köyüne yaptığı bir ziyaret esnasında uğradığı ilkokulda çektiği fotoğraflara ve edindiği izlenimlerine Fıstıkyeşili’nde yer veriyoruz. Hayatımızı daha da kolaylaştırmayı hedefleyen gereksinimlerin aslında bizi ne kadar kısıtladığını görmüş oldum. Hapsolduğumuz dijital dünyadan çok uzakta dağların ardında tepelerin üzerinde minik bir köyde yetişen özgür çocuklar umut vaad ediciydi.

Yazan: Konuk Yazar Aydan Çınar

https://fistikyesili.com/2011/10/26/bir-koy-okulu-hatirasi/

İçe Dönük Konuşmanın Gücü

Gün içinde uyanık haldeyken en çok kiminle iletişim halinde oluyorsunuz? Issız bir adada tek başınıza olsanız da konuşmadan yapamadığınız, iletişimsiz duramadığınız biri vardır. Evet, bu kişi ta kendinizsiniz. İnsan kendisiyle sürekli iletişim halindedir. Bu iletişimi de düşünceleriyle, kendine söyledikleriyle yapar. Çok yoğun çalışsanız da, kendinize ayıracak vaktiniz olmasa da, etrafınızda sürekli insanlar olsa da, hep başkalarıyla konuşmak durumunda kalsanız da inanın en çok kendinizle konuşuyorsunuz. Bunu fark etmek ve denemekse size kalmış.

Yazan: Sergül Sungur

https://fistikyesili.com/2011/10/01/ice-donuk-konusmanin-gucu/

Fright Night ile farklı bir vampir hikayesi

Son zamanlarda vampir filmlerinin daha doğrusu vampir-gençlik film ve dizilerinin aşırı revaçta olduğu bir gerçek ama aralarında maalesef düzgün bir yapım bulmakta bir o kadar zor. Sanıyorum Alacakaranlık serisi klasik ve güzelim vampir hikayelerinin canına okudu ama yine de arada yeni ve güzel yapımlar gelebiliyor. İşte onların en yenisi ve başarılısı da Fright Night ya da bizdeki adıyla Korku Gecesi.

Yazan: Özkan Ulukök

https://fistikyesili.com/2011/10/05/fright-night-ile-farkli-bir-vampir-hikayesi/

Anlamak Anlatmak Anlaşmak

Başka meslekten bir arkadaşımla hastalıkların tanısının nasıl koyulduğu konusunda sohbet ediyorduk. Ona, tıpkı insanların birbirleriyle anlaşabilmeleri için kullandıkları bir dilin olması gibi, hastalıkların da kendilerini ifade ettikleri bir dili olduğunu, aslında bizim mesleğimizin hastalıkların konuştuğu bu dili öğrenmek olduğunu anlatan örnekler vermiştim. Örneğin şeker hastalığı kendisini, doktora ve hasta ettiği kişiye, çok su içmek, çok idrar yapmak, çok yemek yemek, açlık krizleri ve baş ağrıları gibi birçok “sözcük” kullanarak anlatıyordu.

Yazan: Konuk Yazar Soner Recai Öner

https://fistikyesili.com/2011/10/14/anlamak-anlatmak-anlasmak/

Şimdi tiyatro zamanı!

Ekim ayının gelmesiyle birlikte tiyatrolar perdelerini açmaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatroları 2011-2012 sezonuna 19′u yeni olmak üzere toplam 35 oyunla giriş yapıyor. 1 Ekim Cumartesi yeni oyunlardan “At”ın prömiyeri ile başlangıcını yapan devlet tiyatroları Ekim’in 2. ve 3. haftasından itibaren asıl yoğunluğuna başlıyor. Ekim ayında sahnelenecek oyunlar arasında At, Kırmızı, Aşkın Sıradanlığı, Sidikli Kasabası Müzikali, Bedensiz Kadın, Yanık, Profesyonel, Anita’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta, Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk ve çocuk oyunu Suçlu Avcısı Sam Smith yer alıyor. Bunların dışında Kasım ve Aralık ayında prömiyerini yapacak oyunlar da olacak.

Yazan: Sergül Sungur

https://fistikyesili.com/2011/10/11/simdi-tiyatro-zamani

Yazı ve yorumlarla dolu bir Kasım ayı olması dileğiyle keyifli okumalar 🙂

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: