Pembe Vosvos

Her şeyden önce, en önce hayallerim vardı. Heyecanlı, hareketli, aksiyon filmlerini aratmayan türden. Kimi zaman bol kahkahalı, kimi zaman sihirli. Sihirli bir dokunuşla mekan değiştiren hayallerdi, rüyalarda görünenlerden bambaşka. Helikopterle dünyayı gezmeyi, bir balinanın sırtında bütün okyanusları dolaşmayı, pembe bir vosvosla güneş sistemini keşfetmeyi hayal ederdim. Çocuktum, arabesk kafasını henüz keşfetmemiştim, ki hala keşfetmiş değilim, o ayrı bir mesele. O yüzden hayallerim somurtmazdı, ağlamazdı, acı çekmezdi. Büyüklerin imkansızını yaşamaya dairdi hepsi. İnsan olarak tektim, ama yalnız değildim.

Yolculuklarıma genellikle turuncu bir Japon balığı eşlik ederdi, okyanus turu hariç, çünkü sevgili balinacığım Momo vardı. Mesela hazırlıklarımız sırasında Japonla tartıştığımız olurdu sık sık. O dünya turuna atalarının sularından Japonya’dan başlamak isterdi. Ben ise Heidi’nin dağlarını görmek isterdim ya da Red Kit’in kasabasında Daltonları yakalamak. He-Man’e de söz vermişliğim vardı gölgelerin gücü adına. Japonya işi biraz zordu yani. Ama Japon bana hiç itiraz etmezdi, kocaman dudağına yayılan gülümseme ile sürekli gezerdik.

Bazı zamanlar da Momo bana bir ıslık çalardı. Sırtına atlardım, alır beni hiç bitmeyen büsbüyük denizlere götürürdü. Red Kit’in Düldül’ü varsa benim de Momom vardı yani. Aslında Red Kit de kıskanmaz değildi beni, bazen o da bizimle birlikte gelmek isterdi ama Daltonlar hapishaneden kaçmış olacağından gelemezdi bir türlü. Momocuğum bana suyun içinde nefes almayı ve konuşmayı öğretmişti. Cüssesi kadar iyiliği de büyüktü yani. Bazen bir köpekbalığı sürüsü takılırdı peşimize, onları atlatmak için denizin en karanlık yerlerine kadar inerdik. Yunuslarla suyun içinde sürekli şakalaşırdık. Küçük balıklar da bizden korkup kaçarlardı. Sonunda yorulurduk tabii ki, bir kumsala çıkar dinlenirdik. Ben sıcak kumların üstünde uyuyakalırdım ve Momo yanımdan çoktan gitmiş olurdu.

Güneş bazen göz göze geldiğimizde bana gülümserdi, yanına çağırırdı beni. Pembe vosvosuma atlar, son sürat ona doğru giderdim. Kediyi de yanımda götürmek isterdim ama Pembe öyle herkesi sevmezdi, açmazdı kapılarını herkese. Micheal’ın Kara Şimşek’i varsa benim de Pembe’m vardı yani. Güneş bizi kardeşi olan gezegenlere gezmeye götürürdü. Resimli Bilgi Ansiklopedisi’nde gördüğüm gibiydiler, renk renk ve yusyuvarlak. Ama nedense Güneş ona baktığım zaman gözümü kamaştırmıyordu ve yanındayken aşırı bir sıcaklık hissetmiyordum. Pembe bazen karanlıkların ilerisine gitmek isterdi, fakat Güneş buna asla izin vermez hemen parlardı. Bir şey olursa Voltran bizi kurtarırdı nasıl olsa ama hiç ikna olmazdı Güneş. Sonra Güneş gitme vaktimiz geldiğini söylerdi. Hemen de uykusu gelirdi. Pembe beni eve bıraktığında Güneş hiç görünmez olurdu zaten. Ben de yatardım yatağıma, sabah uyandığımda nasılsa yukarıda olacaktı.

 

İmaj: http://evlat.blogspot.com

İLGİNİ ÇEKEBİLİR


Kahve sevenler için Galata’da keyifli bir mekan: Cherrybean

Cherrybean

Hafta sonları Taksim‘den Galata’ya doğru yapacağınız güzel bir yürüyüşün ardından Galata’daki Cherrybean‘de aromalı enfes kahveler ve tazecik kekler eşliğinde gazetenizi okuyabilirsiniz.

Galata Kulesi’nin giriş kapısının karşısındaki Camekan Sokak’ta ilerleyin, sokak sağa doğru kıvrıldıktan biraz sonra sağ hizada Cherrybean Coffees’i göreceksiniz. Beş masalık küçük ve samimi bir ortamı olan kafede, sıcak ve soğuk onlarca kahve çeşidi, meyveli ve çikolatalı ev yapımı keklerle güzel bir müzik sizi bekliyor.

Yazının devamı >>

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: