Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi

Emin olmamakla birlikte, Türk sinema tarihinin en uzun isimli filmi olsa gerek diye düşünüyorum Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi’ni. TRT ekranlarında 2 sezondur yayınlanan ve nevi şahsına münsahır bir izleyici kitlesi olan Leyla ile Mecnun dizisinin yapımcılarının imzasını taşıyan film, bugün gösterime giriyor.

Filmin televizyon ekranlarından ve sinemadan tanıdığımız oyuncu kadrosu dikkati çekiyor.  Selçuk Yöntem, Ezgi Mola, Türkü Turan, Tansu Biçer, Güler Ökten, Bülent Emin Yarar, Köksal Engür, Cengiz Bozkurt, Tuğra Kaftancıoğlu, Ushan Çakır, Gazanfer Ündüz, Yılmaz Gruda, Engin Alpateş, Engin Hepileri ve Alpay Şayhan’ın rol aldığı filmin senaristi ve yönetmeni Onur Ünlü.  Filmin müzikleri ise usta bir isme Atilla Özdemiroğlu’na ait.

Anayasa hukuku profesörü olan Celal Tan, yaşadığı şehirde tanınan ve sayılan bir isimdir. Ailesi ile birlikte mutlu ve normal bir hayatı vardır. Aslında her şey dışarıdan göründüğü gibi değildir. Aile ilişkileri biraz karışık  olan Celal Tan’ın üniversite öğrencisi genç bir de eşi vardır. Tüm aile ona sürpriz bir doğumgünü partisi hazırlamışken Celal Tan’ın eşini aşırı kıskançlığı hiç ummadığı olayların başlangıcına sebep olur. Bundan sonra bir cinayeti saklamaya çalışan Celal Tan’ın ve ailesinin aşırı trajikomik hikayesi gözler önüne serilir.

Çarşamba günü filmin galasındaydım. İzlemek için sabırsızlandığım filmlerden biriydi. İşin içinde Onur Ünlü de olunca bu filmi merak etmemek, galaya gidip de izlememek olmazdı tabii ki. Polis, Çocuk, Güneşin Oğlu ve Beş Şehir’den sonra bu filmde de yine kendine özgü tarzını çok iyi bir şekilde yansıtmış Onur Ünlü. Absürd, komik, traji komik, kara komedi bir film. Ben izlerken eğlendim, çekimler de muhtemelen eğlenceli geçmiştir diye düşünüyorum. Seyirciyi şaşırtan, ters köşeye düşüren, sinematografik hafızamızı bozguna uğratan, gerilimin içinde güldüren hatta kahkaha attıran bir film olmuş. Oyuncuların karakterleri adeta yaşattığı, temposunun bunaltmadığı bir film izlemek isterseniz mutlaka Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi’ni bi’ görün derim.

Filmin web sitesine, facebook ve twitter hesaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: