Ödüle doymayan alternatif rock grubu Muse

İngiliz alternatif rock gurubu Muse, yumuşak sesi ve dingin müziğini sert notalarla pekiştirip hem hareketli hem yavaş müziği aynı anda sunmayı başarıyor.

Ben bu grupla 1999 yılında ilk albümlerini çıkardıklarında, kuzenim sayesinde tanışmıştım. O zamanlar kaset hala vardı ve kuzenim de grubun ilk albümünü almak gibi bir güzellik yapmıştı. Elbette o zamanlar MP3ler de bol miktarda vardı ama bu grupla tanışmam kuzenim vasıtasıyla eski yöntemler üzerinden gerçekleşti. Böylece Muse hayatıma bir daha çıkmamak üzere girmiş oldu…

Muse, vokal ve gitarda Matthew Bellamy, klavyede Christopher Wolstenholme, davul ve perküsyonda Dominic Howard’dan oluşuyor. Muse, bugüne kadar farklı yıllarda farklı çalışmalarıyla 40 civarında ödül aldı.

Grubun 5 albümü bulunuyor:

Showbiz – 1999
Origin of Symmetry – 2001
Absolution – 2003
Black Holes and Revelations – 2006
The Resistance – 2009

Tarz olarak nasıl diye soracak olursanız. Coldplay dinleyip de beğenmişseniz, Muse’u mutlaka dinleyin derim. Hatta hemen bu sayfadan dinlemeye başlamanız için takdire değer iki müzik videosunu aşağıda paylaşıyorum.

Daha fazla bilgi almak isterseniz Muse’un web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli dinlemeler!

Muse – Feeling Good

Muse – Uprising

İmaj: Licklibrary.com

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: