Unutulmayacak bir film: Beni Unutma

Birini unutmanın en iyi yolu yeni birini bulmak mıdır? Beni Unutma’ya göre, bu sorunun cevabı “evet”. Film aynı zamanda “en fazla ne kadar sevebilirsin?” diye de soruyor. Bence sevginin bir ölçüsü yoktur, herkes kendine göre sever. Beni Unutma’da sevginin sınırsızlığında birbirini seven iki insanın tutkulu ve mücadeleli hikayesi anlatılıyor.

Film gösterime gireceği zaman ilk başta adından dolayı pek ilgimi çekmemişti ama filmin montaj sürecinde yer alan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izlemeye karar verdim. İyi ki de izlemişim, unutmayacağım filmler arasında yerini aldı bile. Bir de filmin kadrosunda yer alan herkese teşekkürler.

Filmin senaryosu Burak Göral’a ait, yönetmenliğini ise Takva sinema filmden ve televizyonda yayınlanan bir çok diziden tanıdığımız Özer Kızıltan üstleniyor. Başrollerini Başka Dilde Aşk, Atlıkarınca ve Beni Unutma’dan sonra Dedemin İnsanları filmlerindeki oyunculuğuyla kendini kanıtlayan Mert Fırat ile Açelya Devrim Yılhan paylaşıyor. Kenan Ece, Tuba Ünsal, Melis Babadağ, Aliye Uzunatağan, Ünal Silver, Hakan Yufkacıgil, Barış Hayta ve Billur Yılmaz da filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimler. Filmin müziklerinde ise Anjelika Akbar’ın imzası var. Ve asıl dikkat çekmek istediğim nokta ise Beni Unutma Ferzan Özpetek’in ortağı olduğu AFS filmin yapımcılığında gerçekleştirilmiş.

Olcay (Açelya Devrim Yılhan) işinde başarılı ve Hakan’la (Kenan Ece) ciddi bir ilişkisi olan genç ve güzel bir kadındır. Sinan (Mert Fırat) ise nişanlısı Ebru (Tuba Ünsal) ile evliliğin arifesindedir. Olcay, Hakan’ın kendisini aldattığını gördüğü gün Sinan da Ebru’yla evlenmekten vazgeçer ve aşka inancını kaybeden bu iki insanın hayatı bir şekilde kesişir. Kısa bir süre içinde kendilerini tekrar aşka teslim ederler ve mutlu bir evliliğe adım atarlar. Artık geçmişlerinin bir parçası olan eski ilişkileri zaman zaman karşılarına tekrar çıksa da Olcay ve Sinan’ın aşkı tutkusundan hiçbir şey kaybetmez. Ancak onları sınayan eski sevgilileri değil, yavaş yavaş hayatlarının yönünü değiştiren Olcay’daki tuhaf davranışlardır. Yine de herşeye rağmen ve başlarına gelecekleri bile bile aşklarını ve evliliklerini sapasağlam tutmaya çalışırlar.

Filmin en beğendiğim noktalarından biri sahne geçişleri ve kamera açılarıydı. Özer Kızıltan iki insan arasındaki aşkı anlatmada çok iyi açılar yakalamış. Mert Fırat’ın zaten oyunculuğuna diyecek bir şeyim olamaz, Sinan’ı o kadar iyi canlandırmış ki, filmin sonunda kendisinden kopyalayıp evimin baş köşesine yerleştirmek istemedim değil. Açelya Devrim Yılhan ise sinemada yeni olmasına rağmen kamerada göz dolduran bir oyunculuk sergilemiş. Kenan Ece de filmin başlangıcında ve sonlarına doğru görünmesiyle filmdeki farkını hissettiriyor. Aliye Uzunatağan kıskanç erkek annesi ve Ünal Silver duygusal bir kız babası rolüyle filmde adeta nefes alıyorlar. Hikayede her şey çok romantik ilerlerken birden romantizmin tepeüstü düşmesiyle film gözyaşlarına boğulan bir Yeşilçam melodramına şöyle bir göz kırptı. Sinan’ın ve Olcay’ın karşılarına çıkan sürpriz bir durum sonucunda aşklarını var etme mücadelelerini duygusal gözlerle izlememek mümkün değil. Özellikle Olcay’ın Sinan ve oğlu Can’a hazırladığı veda hafızalardan ve yüreklerden zor kazınacak bir sahneydi. Kimine göre hikayede bazı uzunluklar olsa da çok iyi filme çekilmiş bir aşk hikayesi. Sonuçta film sadece ağlatmakla kalmıyor ağlatırken içinde bulunduğumuz aşkları düşünmemizi ve aşk değerlerini sorgulamamızı sağlıyor.

Beni Unutma’nın sinema salonlarında gösterimi devam ediyor. Herkesin mutlaka ama mutlaka izlemesini tavsiye ediyorum. Özellikle Issız Adam’ı seyreden erkekler bir de bu filmi izlesinler. Kesinlikle romantik bir kız filmi değil, sinema salonunda filmden oldukça etkilenen erkekleri gördükten sonra bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Filmin web sitesine, facebook ve twitter hesaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: