Üç Şarkıyla Kaliforniya

Sanıyorum Amerikan filmlerinde New York’u görmeyi Los Angeles’ tercih edenlerdenim. Ne kadar deprsesif olsa da orası ve orayı anlatan şarkılar bana daha etkileyici geliyor. Ama söz konusu yer sadece Los Angeles değil de Kaliforniya olduğunda sinema olarak çok yorum yapamayacağım ama müzik olarak burayla ilgili bir sürü güzel şarkı yapılmış.

Scott McKenzie’nin San Frasisco’sunu da burada ele alabilirdim belki ama aklıma içinde Kaliforniya kelimesi geçen mükemmel Albert Hammond parçası gelince ben de dedim ki buna bir iki şarkı daha ekleyelim. Listeye RHCP’ın birkaç Kaliforniya ile ilgili güzel şarkısını da ekleyebilirsiniz ama ben sizinle burayı anlatan 3 farklı şarkı paylaşacağım. İçlerinde kesinlikle en güzelleri Albert Hammond ve The Mamas and The Papas’ınkiler. Son şarkıya gelince hiç ısınamadığım Eagles’ın klişeler top ten listesinde bir numara olabilecek Hotel California’sını sevmemi sağlayabilecek mükemmel bir Gipsy Kings yorumu. Coen’lerin efsane filmi The Big Lebowski’de John Turturro tarafından canlandırılan Jesus karakterinin eşliğinde coverdan kısa bir bölüm. İsteyenler tamamını biryerlerden bulacaktır. Herkese iyi dinlemeler.

Albert Hammond – It Never Rains in Southern California

The Mamas and The Papas – California Dreamin

Gipsy Kings – Hotel California (from Big Lebowski)

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: