İstanbul, en güzel oyuncağım

Ne çok şey söylendi şimdiye kadar onun için. Tarihi, insanları, olaylarıyla bir çok şiire, romana, şarkıya, filme konu oldu. Her taşında, her sokağında, her evinde, her yerinde ayrı bir hikayesini yaşadı. Acaba onun için söylenmemiş yeni bir şey var mıdır?

Her insanın onun hakkında söyleyeceği aslında başka bir şeydir. Her insan söyledikleriyle ona bir yenilik katabilir, tıpkı onda yaşadıkları gibi. Her insanı başkadır İstanbul’un ve onun için en güzel söz henüz ağızdan çıkmamıştır ve bence çıkmayacaktır da.

Yıllar geçtikçe tadına tat katan şaraplar gibi içmeye doyamazsınız ya, öyle bir şey onda yaşamak. Benim gözümde İstanbul henüz büyümemiş bir şehir. Çocuk gibidir. Hiç büyümemiş, kendi hikayesini tamamlayamamış, kişiliği yerine henüz oturmamış. İnsan üstüne insan, hikaye üstüne hikaye, olay üstüne olay yaratan bir şehir.

Bana parçalarını tamamlayamamış bir yapboz gibi geliyor. Al Kuleli’yi koy Beylerbeyi’nin yerine. Çırağan’la Ayasofya’nın yerini değiştir. Her birine yeni yerinde yeni hikayeler ekle.

Kimini üzer, kimine sonsuz fırsatlar sunar. Kimini ağlatır kiminin sevinç kaynağıdır. Kimini hayal kırıklığına uğratır kiminin güç noktasıdır. Ama ağladıktan sonra bir şekerle her şeyi unutan bir çocuk gibidir. Aslında tutsanız elinizden hemencecik gidecek bir oyuncak gibidir.

Biz çocukları, İstanbul oyuncağımız… Sınırsızca oynayalım.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR


Kahve sevenler için Galata’da keyifli bir mekan: Cherrybean

Cherrybean

Hafta sonları Taksim‘den Galata’ya doğru yapacağınız güzel bir yürüyüşün ardından Galata’daki Cherrybean‘de aromalı enfes kahveler ve tazecik kekler eşliğinde gazetenizi okuyabilirsiniz.

Galata Kulesi’nin giriş kapısının karşısındaki Camekan Sokak’ta ilerleyin, sokak sağa doğru kıvrıldıktan biraz sonra sağ hizada Cherrybean Coffees’i göreceksiniz. Beş masalık küçük ve samimi bir ortamı olan kafede, sıcak ve soğuk onlarca kahve çeşidi, meyveli ve çikolatalı ev yapımı keklerle güzel bir müzik sizi bekliyor.

Yazının devamı >>

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: