Berlin’den bir sosyal TV girişimi Tweek.tv

Sosyal TV henüz yeni terimler arasında ve tam anlamıyla sosyalleşmesi için şüphesiz önünde kat etmesi gereken uzun bir yol var. Bilindiği üzere yeni terimler pek çok yeni projeyi de beraberinde getirir. Tweek.tv de bu sınıfa girebilecek sosyal TV girişimlerinden biri.

Tweek.tv, sosyal entegrasyonlarla kişisel video rehberi sunma konseptinde hazırlanmış bir girişim. Şu an üyelik alan beta site, algoritmalar doğrultusunda kişiye özel TV içeriği sunmayı amaçlıyor. Berlin çıkışlı bir start up olan tweek.tv’nin kurucusu, bir önceki start-up’ını Nokia’ya satan Marcel Duee.

Tweek.tv ve ekibi hakkındaki gelişmeleri merak eden ve yakından takip etmek isteyenler için http://blog.tweek.tv adresinden ulaşabileceğiniz bir blogu, Facebook’ta tweek.tv sayfası ve Twitter’da @tweek_tv hesabı da var. 

Tarayıcı tabanlı bir uygulama olan Tweek.tv’yi iPad ile kullanmak mümkün. Tweet.tv’nin rekabetin her gün biraz daha kızıştığı sosyal TV girişimleri arasından sıyrılarak ayakta kalıp kalamayacağını önümüzdeki dönemde hep birlikte göreceğiz.

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: