Son dönemdeki Google yenilikleriyle aranız nasıl?

Google geçtiğimiz haftalarda Google mail (Gmail) için yeniliklerini bu sayfadan duyurmuştu. Yine aynı sayfada yeniliklere dair aşağıda da izleyebileceğiniz bir video yayınlamıştı.

Çevremdeki Gmail kullanıcılarına yeni görünüm hakkında ne düşündüklerini sorduğumda, aldığım yorumlar ağırlıklı olarak olumsuzdu. Yaklaşık 7 yıldır Gmail kullanıcısıyım, bu nedenle eski haline oldukça uzun bir zamandır alışmış olduğumu düşünerek yeni görünümü hakkında hemen yorum yapmak istemedim. Ancak hemen hemen 2 haftadır yeni görünüme alışmaya çalışmama rağmen, kullanırken hiçbir şekilde rahat edemedim. Okunurluğu çok zayıf, arka plan kullanmakla da işin içinden çıkamıyorsunuz. Hoşuma gitmeyen kısımlar sadece tasarımı ve okunurluğu değil, yoğun klasör kullanan biri olarak sol taraftaki hareketli menülere de adapte olamadım.

Takip edenlerin bildiği üzere Google+ (Google Plus) bir ay kadar önce markalar için sayfaları (business pages) lanse etmişti. Az önce Google+’ın markaların ve paralelinde pazarlamacıların ilgisini çekeceğine inandığım sayfa güncellemesi haberine rastladım.

Güncellemeyle birlikte artık bir firma sayfasına 50 yönetici atamak mümkün. Ayrıca bildirimlerde de (notification) sayfa yöneticilerinin işini görecek birtakım geliştirmeler yapılmış. Google bu geliştirmelerin sadece bir başlangıç olduğunu söylüyor ve bundan sonraki geliştirmeler için kullanıcıların görüşlerinin çok önemli olduğunu vurguluyor.

Google+ sayfası yaratmak isteyenler buradan, Google’a nasıl feedback göndereceğini öğrenmek isteyenler ise tam buradan buyurabilir. Son olarak Google+ firma sayfalarındaki güncellemelerin tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İmaj: Gmailblog.blogspot.com

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: