biraz mola ve biraz yalnızlık…

Hepimiz televizyon çocuğuyuz. Televizyon ile büyüdük, sinema ile eğlendik. Ekrandan ve perdeden yansıyanlar sayesinde gerçek hayatımızda yaşamadığımız ve görmediğimiz şeyler hakkında bilgi sahibi olduk. Sonucunda bir fikre varabildik, yorum yapar hale geldik.

Yalnız evlerimiz kalabalıklaştı. Çekirdek ailemiz genişledi. O dikdörtgen çerçeveden gördüğümüz her şeye sahip olmak istedik. Başkalarının üzüntülerine, sevinçlerine, başarı veya başarısızlık hikayelerine kısaca hayatlarının bir bölümüne tanık olurken onların yerine biz tecrübe ediyormuş hissine kapıldık. İzlediklerimizi sanki biz yaşıyorduk.

Diğer hayatları ve onların varsayımlarını, olasılıklarını bilincimize katarken olmayan endişelere, korkulara da sahip olmaya başladık. Televizyon karşısında oturmuş kanal kanal gezinirken hayatımızın da bu hızda akıp gideceği, bir şeylere yetişeyeceğimiz veya bir şeylerden eksik kalacağımız hissine kapıldık gittik. O gittiğimiz yerden de dönmek kolay olmuyor ne yazık ki…

Bitmek bilmeyen teknoloji, bilimin bize sunduğu sınırsız vaatler, arzuladığımızı sandığımız hayallerimiz, gerekli şartları yerine getirirsek alabileceğimiz dünya bizi lüzumsuz borçların içine hapsetti. Sistemin bize dayattığı hayatımızın bir yaşayanı olduk.

Sorguluyor muyuz? Kendimize soruyor muyuz? Algımız o kadar meşgul ki… Bunları soracak ve cevabını verebileceğimiz bir an’ımız dahi yok.

Aslında hepimizde izlediklerimizin yorgunluğu var.

Biraz mola ve biraz yalnızlık…

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: