Kış, kar ve mükemmel oyun müzikleri

İstanbul’a geldiğimden beri yaşadığım en sert kış. Dışarıda kolay kolay dinmeyen bir rüzgar, gündüz bile eksi derecelerde soğuk ve bastırdığında etrafı göz gözü görmez bir hale getiren tipi şeklinde yağan kar var. Yollar buzlanmış ve çatılarda bol bol kar görüyorum pencerden baktığımda. Tam bunlara bakarken de aklıma yıllar boyu oynadığım oynadığım oyunlarda o ortamını sevdiğim sert kış koşulları geldi. Bunun en güzel örneği sanıyorum çok sevdiğim oyunlarda olan Icewind Dale ya da Heroes of Might and Magic 2 ve 3’de yer alan karlarla kaplı ortamlar.

Ama bu oyunlarda ortamları daha çok sevmemi sağlayan bir etken de elbette müzikler. Daha önce Jeremy Soule ya da Rob King hakkında bir yazı zaten karalamıştım. Hazır yolumuz Skyrim’e düşmeye başlamışken biz biraz geçmişe gidelim ve bu ustaların o mükemmel eserleri içinden kış ya da kar için hazırlanmış temalarla bu soğuk ve karlı İstanbul gününü hep beraber selamlayalım. Herkese iyi dinlemeler:)

Jeremy Soule – Easthaven Theme – Icewind Dale

Jeremy Soule – Targos Town Icewind Dale II

Paul Romero/Rob King/Steve Baca – Heroes of Might and Magic II – Snow Theme

Paul Romero/Rob King/Steve Baca – Heroes of Might and Magic III – Snow Theme

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: