Yaşamak için %50 şansın olsa ne yapardın?

50/50, Jonathan Levine’ın yönetmenliğini yaptığı, Joseph Gordon-Levitt, Seth Rogen ile Anna Kendrick’in başrollerini paylaştığı, senaryosu gerçek hikayeye dayanan izlemeye değer bir dram.

2011 yapımı 50/50, yüzde 50 yaşama şansının olduğu bir kanser türüne yakalanan Adam’ın günlük yaşamındaki karakterlerle başına gelen olayları konu alıyor.

Adam, hasta olduğunu öğrendikten sonra yaşamı normalde olduğundan farklı bir yöne doğru gitmeye başlar. Adam’ın kız arkadaşı, en yakın dostu, ailesi ve terapisti ile gelişen olaylar çerçevesinde hayatı hemen hemen tümüyle değişir.

Hastalığın, çaresizliğin, diğer insanlara muhtaç kalmanın, yaşamdan soyutlanmanın ve değer verdiğiniz insanlar tarafından kurtarılmaya çalışılmanın incelendiği 50/50’de oyunculuklar da hakkını vererek sergilenmiş. 50/50 Audience Award, Hollywood Breakthrough, NBR, Achille Valdata, WAFCA olmak üzere şimdiden beş ödül kazanmış ve iki dalda Altın Küre’ye aday olmuş.

Hayatına yanlış kişileri dahil etmiş olanların, insan ilişkilerindeki gidişattan memnun olmayanların, yaşama dair karamsarlıktan bunalanların ve en çaresiz anlarda bile daima bir ümit olduğunu hissetmek isteyenlerin bu filmi ilk fırsatta izlemesini öneririm.

50/50’nin web sitesine buradan ulaşabilir, fragmanını ise aşağıda izleyebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

50/50 Fragman

İmajlar: Capitalfm.com, Trendmoviebox.com

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: