Gerekli bilgiler videopedisi Snapguide

Snapguide, “Share what you love doing” sloganıyla birçok farklı konuda adım adım “nasıl yapılır?”ı yazı, fotoğraf ve videolarla anlatan rehberlerden oluşan ücretsiz mobil uygulama.

Uygulamayı indiren kullanıcılar, tamirat, yemek yapma, bitki yetiştirme, dekorasyon, el işi, moda gibi iyi olduklarına inandıkları herhangi bir alanda kendi yazılı, fotoğraflı ya da videolu rehber anlatımlarını yüklüyor ve böylece yöntemlerini tüm diğer Snapguide üyeleriyle paylaşmış oluyorlar. Kullanımı son derece kolay olan Snapguide ile pek çok pratik çözüme ve püf noktasına hızlıca ulaşmak mümkün.

Snapguide neden videopedi?

Videolardan oluştuğu ve pratik bilgiler içeren bir ansiklopediye benzediği için ben Snapguide’a “videopedi” demeyi uygun gördüm. An itibariyle en sevdiğim rehberler, iPhone’u fotoğraf ve video çekimlerinde çok daha verimli kullanmayı anlatan “Setup Your iPhone for Great Photos and Videos”, sık sık fular ve şal kullanmamdan ötürü 5 farklı yolla fular bağlamayı gösteren “Wear a Scarf 5 Ways” rehberleri. Yemek yapmada biraz daha yetenekli hale geldikten sonra mutfağa yönelik rehberleri de bolca kullanacağımdan yana şüphem yok ama şimdilik benim için biraz erken gibi.

Snapguide nasıl kuruldu?

Benim durumumla çelişkili olarak Snapguide’ın kuruluş hikayesi, uygulamanın kurucularından birinin yakın bir arkaşına nasıl ekmek pişirileceğini anlatmak için mobilde foto-video rehber hazırlamasına dayanmakta. Hazırladığı foto-video rehberin ardından mobil, tablet ve bilgisayar kullanan herkesin ulaşabileceği buna benzer basit rehberleri içeren bir uygulama oluşturmaya karar vermiş ve böylece Snapguide ortaya çıkmış.

Pinterest entegrasyonu yapan ilk mobil uygulama

Snapguide’ın son derece ilgi çekici özelliklerinden biri, Nisan sonu itibariyle Pinterest ile entegre çalışan ilk iOS uygulaması olması. Henüz bir start up olmasına rağmen Pinterest ile gerçekleştirdiği entegrasyonla spotları üzerine toplayan Snapguide’ın haberleri medyada da hayli yoğun yer almış. Bunca lafın üzerine Snapguide’ı merak etmeye başlayan ve daha yakından incelemek isteyenlere www.snapguide.com adresindeki web sitesini, blog.snapguide.com‘daki blogu veya App Store’dan indirebilecekleri ücretsiz Snapguide uygulamasını ziyaret etmelerini öneririm.

Şimdiden keyifli paylaşımlar.

SnapGuide Do-It-Yourself iPhone App Review

Bu yazım ilk olarak 23.5.2012 tarihinde Dijitolog‘da yayınlanmıştır.

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: