Andrew Sisters’ın buğulu sesiyle güne başlamak

1930’lu yılların efsane swing ve boogie-woogie grubu Andrew Sisters, buğulu sesiyle benim için bugün bile o zamanlardaki değerini korumayı başarmakta. Sabahları -özellikle Pazartesileri- güne başlamak için son derece pozitif ve enerji veren müziğiyle listemin vazgeçilmezi konumunda.

Andrew Sisters müzik kariyeri

1925–1967 yılları arasında aktif olarak müzik yapan Andrew Sisters, tahmin edeceğiniz üzere soyadı Andrews olan üç kız kardeşten oluşuyor. LaVerne Sophia Andrews, Maxene Angelyn Andrews ve Patricia Marie “Patty” Andrews. Bette Midler, Puppini Sisters ve Christina Aguilera, günümüzde grubun ilham verdiği isimler arasında yer alıyor.

Andrew Sisters, adını tarihe sadece müziğiyle değil rakamlarla da yazdırmayı başaran gruplardan. 113 defa Billboard listesinde yer alan grup, 46 defa ilk 10’a girdi; ki bu rakam Elvis Presley ve The Beatles’dan daha yüksek. Grubun şarkılarıyla 17 Hollywood filminde performans gösterdi, Avrupa ve Amerika’daki sayısız tiyatro ve kabare oyununda eserleri yer aldı ve satış rakamları 100 milyon kayıta kadar ulaştı.

Lafı daha fazla uzatmadan Andrew Sisters hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz web sitesini buradan, last.fm sayfasını da buradan ziyaret edebilirsiniz diyor ve keyifli dinlemeler diliyorum.

The Andrew Sisters – Bei Mir Bist Du Shön

Andrew Sisters: Boogie Woogie Bugle Boy HQ

İmajlar: Fortieswardrobe.blogspot.com, Musique.arabe.over-blog.com, Britannica.com

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: