Fletcher Henderson ile caz yolculuğu

Smack Henderson olarak da bilinen James Fletcher Hamilton Henderson, 1987-1952 yılları arasında Amerika’da doğmuş ve yaşamış bir piyanist, aranjör ve besteci. Henderson, isminden big band jazz ve swing türündeki müziğiyle bahsettirmiş. Müzik kariyerinde 1921 ile 1950 yılları arasında aktif olan Henderson, Paramount, Columbia, Emerson, Perfect ve Ajax gibi pek çok kayıt şirketiyle çalışmış.

1994 yılında Tidal Wave, 2000 yılında Ken Burns Jazz ve 2007 yılında Sweet and Hot adlı çalışmaları piyasaya sürmüş. Aranjör olarak Benny Goodman orkestrasında 1992 yılında Sign, Sign, Sign, 1993 yılında The Harry James Years, 1933-1946 arasında ve 1989 yılında The Best of the Big Bands ve son olarak 1939-1941 yılları arasında ve 1990 yılında Genius of the Electric Guitar eserlerinde isminden söz ettirmiş.

Jazz alanında dinlemeye değer müziğe sahip sanatçının, İnternetteki Türkçe kaynaklarda hakkında detaylı bilgi yer almıyor. Benim en sevdiğim eserlerinden bir tanesi Underneath The Harlem Moon. Bunun videosunu aşağıda sizinle paylaşıyorum, umarım hoşunuza gider.

Henderson hakkında bunların dışında ne yazık ki söyleyecek pek bir şey bulunmuyor. Bırakalım müziği kendini bize anlatsın.

Keyifli dinlemeler.

Fletcher Henderson – Underneath The Harlem Moon

Fletcher Henderson – Hop Off

Fletcher Henderson – Low Down On the Bayou


İmaj: Papabecker.com

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: