Blues efsanesi nam-ı diğer Blind Blake

Arthur Blake yani nam-ı diğer Blind Blake Amerika’nın blues ve ragtime efsanelerinden. Şarkıcı ve gitarist olan Blind Blake, 1926 ile 1932 yılları arasında 80’e yakın şarkıya imzasını attı.

38 gibi oldukça genç bir yaşta hayata veda eden sanatçı, kısa yaşamına rağmen birbirinden güzel işler çıkardı. Blind Blake’in şarkılarıyla ilgili kronolojik listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Blind Blake hakkında ne yazık ki İnternette hakkında pek fazla içerik yer almıyor, olan bilgilerin bir kısmı da birbiriyle çelişiyor. O nedenle size daha fazla bilgi alabileceğiniz bir web sitesi öneremiyorum… Ancak başta aşağıdakiler olmak üzere tüm parçalarını araştırmanızı ve mutlaka vakit ayırıp dinlemenizi tavsiye ederim.

İmajlar: Sologuitarman.0catch.com, Crossroadsclub27biographies.blogspot.com

Blind Blake – Diddie Wa Diddie

Blind Blake – Skeedle Loo Doo Blues (1926 Discography)

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: