Üç kişilik dev reggae grubu Pepper

Reggae, rock ve dub’ı harmanlayan üç kişilik dev grup Pepper, Hawaii’de başladığı müzik kariyerine San Diego’da devam ediyor. Vokal ve gitarda Kaleo Wassman, vokal ve basta Bret Bollinger ve davulda Yesod Williams’tan oluşan grup, 1997 yılından bu yana birbirinden güzel işlere imza atmakla meşgul.

Pepper’ın 2000’de Give’n It, 2002’de Kona Town, 2004’de In with the Old, 2006’da No Shame, 2008’de Pink Crustaceans and Good Vibrations olmak üzere beş stüdyo ve Kona Gold adında bir de canlı albümü var.

Okul yıllarında birbirleriyle tanışarak Pepper’ın tohumlarını atan Wassman ve Bollinger, favori reggae gruplarımın başında gelen Sublime’dan bolca esinlenerek müzik yapmaya başladı. Pepper, gruba Williams’ın eklenmesiyle üç kişiye ulaşmasının hemen ardından soluğu San Diego’da alarak Burning Spear ve Shaggy gibi reggae’nin önde gelen isimleriyle sahnede gözükmeye başlamış. 1999’da da ilk stüdyo albümü için kolları sıvamış.

Zaman içinde şarkıları sevilerek dinlenmeye başlanan ve müzik listelerinde de sık sık gözükmeye başlayan Pepper’ın web sitesine buradan, Facebook sayfasına buradan ve Twitter sayfasına da işte buradan ulaşabilirsiniz.

Pepper’ın yaptığı hareketli müziği seveceğinizi ve cesur şarkı sözlerine de gülümseyeceğinizi düşünerek aşağıdaki birkaç parçalarını paylaşıyorum. Keyifli dinlemeler.

İmajlar: Pepperlive.com, Honolulupulse.com

Pepper – Sitting On The Curb

Pepper – Ashes (Live)

Bring Me Along – Pepper

Pepper – Crazy Love

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: