Dağılmış shoegaze gruplarından Slowdive

Slowdive 1989’da kurulmuş ve 1995’e kadar faaliyet göstermiş bir İngiliz shoegaze, dream pop ve alternatif rock grubu. Yedi kişiden oluşan grup, aktif olduğu yıllarda üç stüdyo albümü ve 10 tane de EP ve single çıkarmış.

Grubun üyeleri basta Nick Chaplin, vokal ve gitarda Rachel Goswell, yine vokal ve gitarda Neil Halstead ve gitarda Christian Savill’den oluşuyor. Grupta farklı zamanlarda farklı pek çok davulcu görev almış ve bu davulcuların arasında McCutcheon, Adrian Sell ve Simon Scott bulunuyor.

Slowdive’ın albümleri, 1991’de Just for a Day, 1993’te Souvlaki ve 1995’te Pygmalion. EP ve singlelarının listesi şöyle:

Slowdive EP – 1990
Morningrise EP – 1991
Holding Our Breath EP – 1991
Catch the Breeze – 1991
Beach Song / Take Me Down – 1992
She Calls / Leave Them All Behind – 1992
Outside Your Room – 1993
5 EP – In Mind Remixes – 1993
Alison – 1994

Grupla ilgili internette ne yazık ki çok fazla bilgi yer almıyor. Slowdive’ın aktif olduğu yıllardaki başarılarına örnek vermek gerekirse, Holding Our Breathe İngiltere’deki en iyi albümler listesinde 52. sıraya yükselmesini sayabiliriz.

Slowdive’ın aşağıda beğendiğim birkaç parçasını paylaşıyorum, eğer hoşunuza giderse benzer gruplardan daha önceden de yazdığım Lush’ı veya My Bloody Valentine’ı da dinleyebilirsiniz.

İmajlar: Songomatic.com

Slowdive – Here She Comes

Slowdive – Sing

Slowdive – Missing You

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

Bir Yanıt to “Dağılmış shoegaze gruplarından Slowdive”

  1. Birkaç düzeltme: Kullandığınız fotoğraf Slowdive’dan sonra kurulan Mojave 3’ye ait.
    Catch the Breeze bir compilation albüm ve 2004’te yayınlandı.

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: