The Tiger Lillies ve The Brothel to the Cemetery

The Brothel to the Cemetery – 1996

Burada daha önce The Tiger Lillies’den bahsettik. Önce güzel bir yazı ardından da Mart ayında canlı izleme şansını bulduğumuz İstanbul konseri hakkında. Herhalde sonbaharında gelmesiyle playlistimde iyiyce fazla yer bulmaya başladılar öyle olunca da bazı yerlerde en başarılı albümleri sayılan -ki 30 küsür albüm arasından bir tanesi en iyi demek çok zor bence- The Brothel to the Cemetery’i bugün en iyi albümler kısmına ekliyorum.

1989 yılında Martyn Jacques, Adrian Stout ve Adrian Huge’dan kurulan The Tiger Lillies’in 1996 yılında yayınladığı The Brothel to the Cemetery’de yer alan şarkıların çoğu birçok konserde de grup tarafından çalınmış. Roll Up, Gypsy Lament, radikal sözleriyle mükemmel bir çalışma olan Banging in the Nails, grubun ruhuna en uygun şarkılardan birisi Tiger Lillie Line ve Heaven to Hell gibi güzel şarkıların arasında sanıyorum albümün yıldızları kesinlikle Alone with the Moon ve elbette Russians.

The Tiger Lillies, Russians ile Rus fanlarının kalbinini daha da fazla kazanmıştır diye düşünüyorum. Bu arada grup Rusya’da çok popüler ve başarılı Rus grubu Leningrad’la Huinya isimli ortak bir çalışmaları da bulunuyor. The Brothel to the Cemetery diğer albümlerine göre biraz daha hüzünlü, biraz daha sakin ve bir o kadar da daha güzel. Birçok arşivde yer alması gerektiğini düşündüğüm bu mükemmel eserden her zamanki gibi 3 güzel şarkıyı aşağıda bulabilirsiniz. The Tiger Lillies’in çok fazla klibi yok, ya albüm kapağı üzerine albüm kaydı dinleyebilirsiniz ya da yaptıkları canlı şovlardan alınmış kayıtları. Bende bu noktada aşağıya dengeli bir sunum yapıyorum. İyi dinlemeler.

Roll Up

Alone with the Moon

Russians

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: