The Tiger Lillies ve The Brothel to the Cemetery

The Brothel to the Cemetery – 1996

Burada daha önce The Tiger Lillies’den bahsettik. Önce güzel bir yazı ardından da Mart ayında canlı izleme şansını bulduğumuz İstanbul konseri hakkında. Herhalde sonbaharında gelmesiyle playlistimde iyiyce fazla yer bulmaya başladılar öyle olunca da bazı yerlerde en başarılı albümleri sayılan -ki 30 küsür albüm arasından bir tanesi en iyi demek çok zor bence- The Brothel to the Cemetery’i bugün en iyi albümler kısmına ekliyorum.

1989 yılında Martyn Jacques, Adrian Stout ve Adrian Huge’dan kurulan The Tiger Lillies’in 1996 yılında yayınladığı The Brothel to the Cemetery’de yer alan şarkıların çoğu birçok konserde de grup tarafından çalınmış. Roll Up, Gypsy Lament, radikal sözleriyle mükemmel bir çalışma olan Banging in the Nails, grubun ruhuna en uygun şarkılardan birisi Tiger Lillie Line ve Heaven to Hell gibi güzel şarkıların arasında sanıyorum albümün yıldızları kesinlikle Alone with the Moon ve elbette Russians.

The Tiger Lillies, Russians ile Rus fanlarının kalbinini daha da fazla kazanmıştır diye düşünüyorum. Bu arada grup Rusya’da çok popüler ve başarılı Rus grubu Leningrad’la Huinya isimli ortak bir çalışmaları da bulunuyor. The Brothel to the Cemetery diğer albümlerine göre biraz daha hüzünlü, biraz daha sakin ve bir o kadar da daha güzel. Birçok arşivde yer alması gerektiğini düşündüğüm bu mükemmel eserden her zamanki gibi 3 güzel şarkıyı aşağıda bulabilirsiniz. The Tiger Lillies’in çok fazla klibi yok, ya albüm kapağı üzerine albüm kaydı dinleyebilirsiniz ya da yaptıkları canlı şovlardan alınmış kayıtları. Bende bu noktada aşağıya dengeli bir sunum yapıyorum. İyi dinlemeler.

Roll Up

Alone with the Moon

Russians

About Özkan Ulukök

1977 yılında Ankara'da doğdum. ama yaşamımın büyük bir kısmı daha bir yaşına gelmeden taşındığımız İzmir'de geçti. 1999 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldum. Burada önce 2002'de yüksek lisansımı zorlu bir süreç sonunda 2009'da da doktoramı tamamladım. Doktora tezim Marka Değeri üzerine oldu. 2004'e kadar Ege İletişim Reklamcılık Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak Reklam Yazarlığı, Yaratıcı Düşünce, Marka Değeri konuları üzerinde çalıştım. İstanbul'a gelişimle özel bir akademide geçen eğitmenlik tecrübesinden sonra 2007-2011 arasında Shell & Turcas Petrol'de Eğitim Uzmanı olarak, 2011-2015 arasında da Imperial Tobacco Türkiye İK departmanında Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak çalıştım. 2015'den beri Şişecam Paşabahçe Mağazaları İK departmanında Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak görev yapıyorum. Seyahat etmek, fırsat buldukça bol bol PC,PS3,iPad farketmez oyun oynamak, sinema, kitap, müzik, elbette fistikyesili.com'da blog yazmak ve bunları paylaşmak gibi hobilere sahibim. Evliyim ve üç kedim var :)

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: