İstanbul’da hafta sonu nereye gidilir sorusunun cevabı: Silivri

Evet, yanlış duymadın; Silivri. “Tamam da Silivri’de ne var ki, neden gidelim?” diyecek olursan cevap listesi şöyle:

Haftasonu-Silivri-Sahil-Yuruyus

Trafikten uzak

Hafta sonu Silivri’ye gidersen mutlaka erken gideceksin, ancak mevsim yaz olmayacak çünkü yazın İstanbul’u aratmayacak derecede kalabalık oluyor. Erken gittiğin için yolda ve şayet çok oyalanmadan geri dönersen dönüşte trafik derdin yok.
silivri 5

Sakin ve huzurlu

Silivri’de sahilde küçük bir yürüyüş yapıp Küpeşte Cafe’de üç yanını saran deniz manzarasına karşı güzel bir kahvaltı edeceksin. Kahveni yudumlarken laptop’ını açıp keyfine bakacaksın.

silivri 8

Lezzet alternatifi bol

Kahvaltı sonrasında sahilden balıkçıların oraya yürüyeceksin. Denizi seyrederken önüne toplanan kuşları simitle beslemek serbest. İstersen çay bahçesinde oturup açıkhavanın tadını çıkarmaya devam edebilirsin veya bir cafeye oturup nargileleri deneyebilirsin. Acıkmışsan balıkçıların orada hem taze hem de uygun fiyatlı balıklar seni bekliyor, yine açıkhavada midye dolma, kalamar, balık yemek öğle yemeği alternatiflerinden ilki. İkinci alternatif de Vedat Milor’un da önerdiği söylenen iskelenin oradaki Köfteci Osman. Köfteleri gerçekten enfes ama unutulmaması gereken bir nokta var ki o da çorbasının da son derece başarılı olduğu. O yüzden şayet balık değil köfte yemek istiyorsan, öncesinde çorbanın tadına bakmayı unutma.

silivri 6

Gidip dönmesi kolay

Tüm bunlar, kahvaltı, dinlenme, yürüyüş, kahve ve öğle yemeği yaklaşık 5-6 saatini alacaktır. Bu da İstanbul’a öğleden sonra yani trafik çilesini çekmeden döneceğin anlamına geliyor. Tabii dönmek istersen… 🙂

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: