Google Play’deki kahve falı uygulamaları

İnsanlar neden kahve falı baktırır? Bu sorunun cevabı kesinlikle kişiden kişiye değişir. Kimi merakına, kimi eğlencesine, kimi sıkıntısını gidermek kimi de bilinmeyen geleceği hakkında bilgi alabilmek için baktırır. Cevapları bu şekilde uzatabiliriz. Ama bilinen o ki, fal bakma bir iş, bir ticaret falcılık da meslek olduğu sürece insanların fala olan ilgisini değerlenmek için bir çok yol bulmak zor değil açıkcası.

Komşudan, mahalle aralarından cafelere yayılan kahve falının sanal dünyada da oldukça rağbet gördüğünü söylemek mümkün. Kahve fincanında oluşan şekillerin anlamlarını anlatan web sitelerini bir kenara bırakıyorum artık. Son dönemin oldukça ilgi gören fırsat sitelerinde bile kahve falı fırsatı yakalamak mümkün. Fırsata yakalamayı başaran cafeye gidip falına baktırabiliyor. Fal baktırmanın bir diğer yolu da cep telefonu uygulamaları.  Bunun için tek gerekli şey kahve falı uygulamasını telefonunuza indirmek ve sonrasındaki bazı basit adımları takip etmek. İstediğiniz yerde ve zamanda bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Android telefonlar için Google Play’de farklı kahve falı uygulamaları var. Kahve falı diye arama yaptığınız zaman hem kahve falı bakan hem de sadece şekillerin anlamlarını anlatan sözlük veya rehber uygulamaları karşınıza çıkıyor. Kahve falınıza bakmak için uygulamayı indirdikten sonra mail adresinizi de içeren bilgilerinizle üye olmanız gerekiyor. Sonrasında fincanınızın fotoğrafını yükleyip gönderdiğiniz zaman fal yorumunuz size geliyor. Buradaki dikkat etmeniz gereken önemli nokta fotoğrafı çekerken fincanın içinde oluşan şekillerin net çıkıp çıkmadığı ve fincanın tamamının görünüp görünmediği. 2 ila 5 adet arası fotoğraf hakkı olduğu için hem fincanın içini hem de tabağı fotoğraflayabilirsiniz.

kahvefali1

Google Play’deki kahve falı uygulamalarını inceleyecek olursak;

Derya Abla en popüler ve en çok indirilen uygulama. Üye olduktan sonra Fotoyla Kahve Falı sekmesini seçip fincanınıza ait 3 adet fotoğrafı medeni durum, yaş, cinsiyet gibi kişisel bilgilerinizi de girip gönderiyorsunuz. Ücretsiz yorum için 30-35 dakika gibi bir bekleme süresi veriyor ancak daha kısa sürede cevap geliyor. Bu uygulamayı denedim. Aşağıda fotoğraflarını paylaştığım falıma enteresan bir yorum geldi.

Binnaz Abla uygulamasında ise fala gerçek yorumcular bakıyor. Uygulamaya girdiğiniz zaman Fal Baktır butonuna dokunduğunuzda karşınıza çok sayıda yorumcunun isim ve fotoğrafları çıkıyor. Fal baktırma ücretleri 7,5 TL ile 15 TL arasında değişiyor. Uygulama en az 2 tane olmak koşuluyla 5 fotoğrafa kadar yükleme hakkı tanımış.

Bir diğer uygulamanın adı da Kahve Falı. Bu uygulamaya da üye olmanız gerekiyor. Fallara gerçek falcılar bakıyor ve uygulamaya kredi sistemi yüklenmiş. Üye olduktan sonra size otomatik olarak 1 kredi yükleniyor ve normal fal baktırmak istiyorsanız hesabınızda 10, online fal baktırmak istiyorsanız 50 kredinin olması gerekiyor. Baktırdığınız her fal başına da 1 kredi hediye veriliyor. 10 kredi 5,49 TL, 50 kredi 19,99 TL, 100 kredi 34,99 TL. Ayrıca bedava kredi de edinebiliyorsunuz. Kredi alma işlemini tamamladıktan sonra Yeni Fal butonuna dokunuyorsunuz ve doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum ve meslek bilgilerinizi girdikten sonra falınızın 3 tane fotoğrafı ile birlikte gönderiyorsunuz.

Anlatması bizden, denemesi sizden.

kahvefalim

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: