Fıstıkyeşili iftiharla sunar: 1000. yazı

Beş yıl önce yine bir Ekim ayında, Fıstıkyeşili wordpress adresiyle tanıştı. Beş yıldan bu yana, eğlenmeyi seven teknoloji tutkunları için “Fıstık gibi yazılar” sloganıyla klavyelerimiz elverdiğince içimizden gelenleri yazdık.

Fistikyesilicom logo

1000 yazı, beraberinde okurlardan gelen 3500 yorumu ve binlerce takipçiyi getirdi.
Arşive dönüp baktığımızda 200 civarında müzik, yine bir o civarda sinema üzerine yazılar yazmışız. Sonrasında ağırlıklı olarak yaklaşık 150’şer adet teknoloji ve yaşam hakkında, 100 kadar kitaplar konusunda içerik hazırlamış ve 150’ye yakın yazıda da sanatın farklı dallarına değinmişiz.

Fistikyesili.com-Ekim-2008Beş yılda Fıstıkyeşili’nden yazılarını esirgemeyen tüm yazar ve konuk yazarlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.

Kesintisiz yazma meziyetine sahip üç demirbaş olarak zamanda yolculuk yapalım ve düşüncelerimizi ufaktan paylaşalım istedik.

Ekin

Hangi telden çaldığı belli olmayan yazar kişi

Ekin Ulukok Fistikyesili Dönem dönem ilgimi çeken, okuyana ne gibi bir katkısının olacağını benim dahi kestiremediğim, yani tamamen içimden gelerek yazdığım yazılardan oluşan bir beş yıl… Beş yılda pek çok şeyin değiştiği bir gerçek; konular, içerikler, yorumlar, gündem… Okuyan bilir, benim yazıların uzunluğu değişmedi. Uzun uzun okumayı kaldıramayan bir bünye olarak takdir edersiniz ki uzun uzadıya yazmak bana göre değil. Her ne kadar sadık okur kitlem olmasa da yazacak hayli enerjim olduğu ortada. Yani özet geçmeye aynen devam. Takipte kalın!

Sergül

La minör’den çalan kıdemli yazar

Sergul Sungur FistikyesiliBundan uzun uzun yıllar önce Ekin bir blog açtığını ve yazmayı isteyip istemeyeceğimi sorduğunda, kafamda pek de bir şey oluşmadığı halde “yazarım” demiştim. O günden bugüne kadar, zaman zaman yazmayı unutsam da belli bir rutine bağlamayı hep istedim, hatta bugün de istiyorum. Sanıyorum ki, 65 yaşında emekli olduğumda her gün yazı yazma düzenini kendime edinmiş olacağım ve bu demektir ki, önümde daha 34 yıl var.  Uzun lafın kısası, hayat kısa cümlelerden ve dikkat çekmeyen detaylardan ibarettir.

Özkan

Çok konuşan çok da yazar!

Ozkan Ulukok FistikyesiliYıllarca çok konuşan ve sürekli bir şeyler anlatmaya meraklı birisi olduğumu düşünürsek sanıyorum blog yazarı olmam etrafımdakileri çok da şaşırtmış olmasa gerek. Burada da uzun hikayeleri sevdiğim gibi sürekli olmasa da  uzun yazılar yazdım. Şu ana kadar bu tarz bir yazımı sonuna kadar okuyan birisi oldu mu bilmiyorum ama herhalde 5 yıl içinde en azından bir iki kişi çıkmıştır. En çok bilgisayar oyunları ve fantastik kurgu yazmayı arzulamama rağmen oynamak ve okumaktan vakit kalmadığını şimdi daha iyi görebiliyorum. En azından şu en sevdiğim albümleri bir düzene sokabildim. 2000. yazıya kadar bunları da düzene sokabilirim herhalde! Yazmak ve anlatmak çok güzel umarım hep okuyanlar olur.

Sürçülisan ettiysek affola 🙂

TEŞEKKÜRLER

Bugüne dek sayfalarımızı güzel yazılarıyla renklendiren:
Ender Ahmet Yurt, Mahir Efe Falay, Sanalmutfak Mert, Banu Çelik, Yıldır Yeygel, Burak Emiralp, Soner Recai Öner, Kaan Volkan, Andaç Şenyurt, Birol Acar, Burcu Çelik, Aydan Çınar, Meltemce, Uygar Boynudelik, İrfan İmer, Eugene, Aslı D, Banu Adıyaman ve varsa adını unuttuğumuz tüm yazarlarımıza,

Yorumları ve beğenileriyle bize ilham veren:
Müyesser izmir, fostage, Gaudanzio Ferrari, limonlusoda, ferhat, Senem Acar, Bahadır Şahin, Pınar Atmacaya, Aysel Kunt başta olmak üzere tüm okurlarımıza

teşekkürü borç biliriz.

Keyifli okumalar!

About Konuk Yazar

Fıstıkyeşili için yazılar yazan konuk blog yazarları

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: