Leyla ile Mecnun yerine Ben de Özledim

Üç sezon boyunca TRT ekranlarında beğeniyle izlenen ve bir fenomen haline gelen Leyla ile Mecnun dizisi yeni sezon başlamadan beklenmeyen bir kararla yayından kaldırılmıştı. Diziyi severek takip edenler için bir hayli üzücü bir haberdi, çünkü üç sezon izledikleri dizi final yapamadan yayın hayatını bitirmişti. Hem seyirci, hem yapımcı, hem oyuncu hem de teknik tarafından hiçbir şekilde karşılaşılmak istenmeyen bir durumdu.

Bu zamana kadar alışılagelen dizilerden komedi ve absürd tarafıyla ayrı bir çizgide ilerliyordu ve bundan böyle farklı yapımların denenmesi konusunda televizyon için yeni bir yol açmıştı. Özellikle dram seyretmeyen interneti aktif bir şekilde kullanan genç kitlenin ilgisini çekmiş, onları bir şekilde televizyona yönlendirmişti ve sosyal medyada da oldukça fazla yer alıyordu. Leyla ile Mecnun’un birdenbire bitirileceğinin duyulması üzerine de sevenleri fazlasıyla tepkilerini göstermişti.

Aradan uzun zaman geçmeden, sıcağı sıcağına aynı ekipten Star Tv ekranlarında yeni bir dizinin tanıtımları dönmeye başladı. Yapımcı aynı, oyuncular aynı, senarist aynı, ekip aynı. Ben de Özledim’in sloganı “çok yalnızım, n’olur dağılmayın lan!”Cuma günleri Medcezir‘den sonra 23:30’da yayınlanıyor.

ben-de-ozledim-3

Serkan Keskin, Ali Atay, Osman Sonant

Dün yayınlanan ilk bölümünde neler yaptıklarını merakla beklediğim ekibi bir arada görünce ilk başta sanki Leyla ile Mecnun’un adı Ben de Özledim olarak değişmiş hissine kapıldım. Zaten ilk bölümün konusuna da bir nevi Leyla ile Mecnun’un alt hikayesi diyebiliriz. Yine severek izlediğimiz Star Tv’nin fenomen dizilerinden biri olan İşler Güçler havasını doyasıya kokladık sayelerinde, zaten dizi içinde bu benzerliğe bir gönderme yapmayı da ihmal etmemişler. Sağolsunlar.

Ben de Özledim, her şey yolunda güllük gülistanlık devam ederken Leyla ile Mecnun’un yayıncı kuruluş tarafından aniden ortadan kaldırılmasıyla yapımcı ve oyuncuların birden boşluğa düşmelerini anlatıyor. Güzel giden işlerinin bitmesini kabullenmekte zorlanıyorlar ve uzun bir süre birlikte keyifle çalışmanın getirdiği alışkanlıkla bu boşluğu doldurmakta bir hayli zorlanıyorlar hatta birbirlerinden ayrılıp kopmak dahi istemiyorlar. Bu boşluk sürecini, rollerinden çıkamamalarını, yeni bir iş arayışlarını isteksiz yapmaları ve aslında birlikte iş yapmak istediklerini komik ve eğlenceli bir şekilde seyirciye anlatıyorlar.

İlk bölüme belki de Leyla ile Mecnun seyircisinin gönlünü alma bölümü de diyebiliriz. Leyla ile Mecnun’dan özlenen bir çok karaktere gönderme yaptıkları gibi senaristin dizinin finalini anlatması da gerçekten çok iyi bir sahneydi.  Bir çok insan gibi ben de içimden derin bir “oh bee!” dedim. En azından bir şekilde Leyla ile Mecnun’a final yapma şansı verilmiş oldu. Oyuncu, yapımcı, senarist dahil bütün ekibin samimiyetle yer aldığı Ben de Özledim dizisinin yolunu açık olmasını diliyorum. Diğer bölümleri merakla bekliyorum.

Ben de Özledim Künye

Yapım: Eflatun Film
Yapımcı: Orkun Ünlü, Funda Alp
Yönetmen: Onur Ünlü
Senarist: Burak Aksak
Oyuncular: Ali Atay, Serkan Keskin, Osman Sonant, Ahmet Mümtaz Taylan, Cihan Ercan, Onur Ünlü, Sarp Aydınoğlu, Cengiz Bozkurt, Köksal Engür, Engin Günay, Gülce Oral, Burak Aksak, Funda Alp

Yayın tarihi: Cuma 23:30 Star tv

İlgili linkler: www.startv.com.tr/dizi/ben-de-ozledim , www.eflatunfilm.com

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: