Bilgisayar başından kalkmayanlar için Kurtuluş yakınlarında cafe önerileri

Kurtuluş, Feriköy, Bomonti taraflarında oturuyorsan ve sık sık hafta sonları çalışman gerekiyorsa, sürekli evde çalışmak çok hoşuna gitmiyorsa dışarı çıkıp bir cafede çalışabilirsin. Bu doğrultuda bugüne kadar denediğim cafeleri ve haklarında edindiğim izlenimleri paylaşmak istedim.

Kurtuluş civarında yürüme mesafesinde oturup rahat rahat çalışabileceğim hangi alternatifler var dediğinde elinizde çok bir şeyin olmadığını görüyorsun. Çünkü Kurtuluş bölgesi daha çok alışveriş yapmak üzerine kurulmuş dükkanlarla tanınır.

Elmadağ tarafından başlayacak olursak burada bir Starbucks ve yanında da Robert’s Coffee var. Elmadağ’daki Starbucks, Osmanbey Metro’dan Taksim Metro’ya doğru yürüdüğünü varsaydığında sol tarafta kalıyor. İçi çok büyük olmayan, dışında da masaları bulunan girip çalışabileceğin bir yer gibi gözüküyor. Bizim çalışmayı denediğimiz dönemde içeride müzik sürekli aynıydı ve bir yandan da gürültü eklenince rahat çalışmanı engelliyordu, bu nedenle kulaklık takmak zorunda kalıyordun. Ancak bir süre sonra madem dışarıda çalışıyorum ofiste değilim, evden bunalıp çıkmışım, niye kulaklıkla çalışayım ki diye kendimizi sorgular olduk. Sonrasında da bu mekanda çalışmama kararı aldık.

Elmadag-Starbucks-Cafe

Elmadağ Starbucks

Hemen yanındaki Robert’s Coffee’yi de denedik, Starbucks’a oranla daha büyük ve daha tenha olmasına rağmen hizmet kalitesinin yetersiz oluşundan dolayı bizim için sınıfta kaldı.

Elmadag-Roberts-Coffee

Elmadağ Roberts Coffee

Yine Elmadağ civarında, Starbucks ile Robert’ın bulunduğu tarafta değil de karşı sırada olan Polo Pastanesi vardır ki burası da gerek tatlı ve sandviçleri gerekse yemekleriyle güzel bir mekandır. Arka tarafta bir kış bahçesi de olan mekan, çalışmak istediğinde seni aşırı derecede kalabalık olma sorunuyla karşı karşıya bırakıyor. Kısacası çalışmaya pek elverişli bir yer değil, gürültülü ortamda da çalışırım beni hiç etkilemez diyenler deneyebilir.

Elmadag-Polo-Pastanesi

Elmadağ Polo Pastanesi

Elmadağ tarafında bu üçü dışında benim gözüme çarpan başka mekan olmadı. Osmanbey Metro girişlerinden birinin yakınında bulunan Ramada Oteli’nin altında Douwe Egberts Cafe var. Burası kalabalık değilse ki çoğu zaman kalabalık olmuyor, masaların birbirine mesafesi, koltuk ve sandalyelerin rahatlığıyla çalışmak için gayet güzel bir ortam sunuyor. Pek çok masanın yakınında priz olması da telefon ve bilgisayar şarjlarının bitmesine karşı tedbir almaya elverişli. Benim çalışmak için sık sık tercih ettiğim yerlerdin biri. Ancak buranın zayıf noktası da yemek çeşitliliği. Daha çok tatlı, pasta ve kahve üzerine yoğunlaşmışlar. Eğer acıkırsan çok faazla çeşit bulamayacağın bir menü söz konusu. Cafenin görselini kullandığım Hamiyetbayram.com da “Bizim Mahalledeki En Güzel Cafe” başlıklı yazısında buradan detaylı olarak bahsetmiş. İlgilenenlerin okumasını tavsiye ederim.

Osmanbey Douwe Egberts Cafe

Osmanbey Douwe Egberts Cafe

Ramada Otelini soluna alarak Kurtuluş’un içine doğru Ergenekon Caddesi’nden ilerlediğinde karşına çok fazla alternatif çıkmıyor. Daha çok kahvaltı ve yemek yemek üzerine odaklanmış mekanlar var. Kurtuluş Caddesi üzerinde de aynı durum söz konusu. Bir dönem Kurtuluş Caddesi’nin sonlarına doğru bulduğum Cake City adlı mekanın üst katını çalışmak için denedim ancak orası da çok kalabalıktı blog yazısı yazmaya dahi fırsat bulamadım. Keza Feriköy taraflarınd da çalışmaya elverişli bir cafe bulamadım ne yazık ki…

Nişantaşı’nın yürüme mesafesindeki taraflarına bakacak olursak bir alternatif Cafe Den. Şayet erken saatlerde giderseniz sakin ve masaları elverişli, bazılarının yakınlarında priz de var. Ancak öğleden sonraları genelde kalabalık oluyor ve masaların birbirine mesafesi bulunmadığından ortam kalabalıksa çalışmak için uygun değil.

Nisantasi Den Cafe

Nişantaşı Cafe Den

Nişantaşı’ndaki Caffee Nero, Starbuck ve Zamane Kahvesi de yine çok çabuk kalabalıklaşan mekanlar arasında yer alıyor. Bu nedenle Nişantaşı’nda Den Cafe çalışmaya elverişli ortam sunan bir cafe bana denk gelmedi. Eğer Nişantaşı tarafında, Kurtuluş’a yürüme mesafesinde zorlamayacak bir cafe bilen varsa lütfen yorumla paylaşsın, gerçekten çok makbule geçer.

Şimdiden iyi çalışmalar.

Görseller: Neredekal.com, Citysnisantasi.com.tr, Mobil.mekanist.net, Hamiyetbayram.com, Gurmerehberi.com

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

Bir Yanıt “Bilgisayar başından kalkmayanlar için Kurtuluş yakınlarında cafe önerileri”

  1. Zamane kahvesi var, Nişantaşı Vali Konağı’nda. Mekan güzel, sunumlar da lezzetli ve keyifli.

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: