Rekora doğru giden film: Düğün Dernek

Düğün Dernek filmi, sinema gişelerini ters köşeye yatırdı. Neden mi? 229 kopya ile 6 Aralık 2013’te gösterime girdi ve film daha 6. haftasındayken 4.900.000 seyirciye ulaştı bile. Yani, daha uzun süre sinema salonlarında gösterilmeye devam edecek ve şu anki seyirci sayısının fazlasıyla üstüne çıkacak. Film 2014  sonuna kadar gösterimde kalsa hiç şaşırmam. Gişe bilgilerine Boxoffice Türkiye web sitesinden bakabilir ve karşılaştırmayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Filmin oyuncularından Ahmet Kural ve Murat Cemcir katıldıkları bir televizyon programında seyirciden bu kadar ilgi beklemediklerini, ekip olarak hem mutlu hem şaşkın olduklarını söylemişlerdi. İster dahiyane bir pazarlama stratejisi, ister müthiş bir yaratıcı zeka, ister yılların tecrübesiyle gelen profesyonellik, ister kader, kısmet, şans deyin bu gişe rakamları ile Düğün Dernek filmi şimdiden Türk sinemasında önemli bir yer edindi.

dugun-dernek

Rasim Öztekin, Barış Yıldız, Murat Cemcir, Ahmet Kural

Ekibi zaten televizyon seyircisi Star TV’de geçtiğimiz sezon yayınlanan İşler Güçler dizisinden çok sevmişti. Dizi, kendine has özgün tarzıyla farklı bir kitleye hitap etmiş, oldukça ses getirmişti. İşler Güçler dizisinin başarısıyla rüştünü ispatlayan ekibin sevenleri bu filmi izledikten sonra mutlaka sinema salonundan keyifle ayrılmıştır.

Düğün Dernek, Sivas’ın bir köyünde yaşanan dört kafadarın başından geçen olayları komedi ile anlatıyor. Nev-i şahsına münhasır bir karakterleri olan bu dört kafa dengi adam bir düğünü itinayla berbat etmeyi başarıyorlar. Tüpçü Fikret (Ahmet Kural), Boksör Çetin (Murat Cemcir), İsmail (Rasim Öztekin) ve öğretmen Saffet (Barış Yıldız), bir bayram sabahı İsmail’in oğlunun köye  gelmesiyle birlikte ağır bir yükü omuzlanıyorlar. İsmail’in Letonyalı sevgilisi Marika ile on gün içinde evlenmesi gerekmektedir. İsmail de bir erkek babası olarak oğluna geleneklere uygun sazlı sözlü bir düğün yapmak ister. Ancak düğün için yeterli parası olmadığından diğerlerinden ellerini taşın altına koymalarını ister. Ama Fikret, Çetin ve Saffet’in iyi niyetle yapmaya çalıştıkları her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırmaları ve tam nikah kıyılacakken Letonya’dan gelen kız tarafının düğünü basması ile nikahın dışında düğünde neredeyse her şey olur.

dugun-dernek2

Çalgı Çengi filminden de hatırlayacağımız gibi farklı karakterleri oynamayı seven Ahmet Kural ve Murat Cemcir usta bir makyaj işiyle yine komik tiplemelerle seyircinin karşısındalar ve rollerinin üstünden hakkıyla da gelmişler. İşler Güçler dizisiyle Ankara’nın Bağları şarkısı bayağı popüler olmuştu, bu filmle de Entarisi Dım Dım Yar türküsünü oldukça eğlenceli bir şekilde söylemişler, ki bu türkü de bu günlerde popüler. Ekibin yeniden bir arada olduğu yeni dizileri Kardeş Payı ise yakında başlayacak.

Gülmek ve keyifli bir zaman geçirmek için Düğün Dernek filmi birebir. Sıkılmadan hatta arada bir saate bakma gereği bile duymadan film akıp gidiyor. Mutlaka izleyin derim.

Filmin Künyesi

Yazan ve Yöneten: Selçuk Aydemir
Yapımcı: BKM Film – Necati Akpınar
Görüntü Yönetmeni: Türksoy Gölbeyi
Oyuncular:Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız, Ulaş İnan Torun, Zerrin Sümer, Şinasi Yurtsever, Kemal İnci, Jelena Bolic, Lelde Dreimane, Toms Liepajnieks
Dağıtımcı: UIP
Türü: Komedi
Süre: 106 dakika
Vizyon Tarihi: 6 Aralık 2013

Filmin Fragmanı

İlgili linklerhttp://www.dugundernekfilmi.com

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: