Travis’in en sakin albümü: The Boy with No Name

İskoçya’nın bağrından kopmuş ve yıllanmış viskiler kadar güzel müzik yapan gruplardan birisi olan Travis 2007 yılında 4 yıllık sessizliğini bozmuş ve yeni albümü The Boy with No Name’i piyasaya sürmüştü. Daha öncesinde özellikle The Man Who ve The Invsible Band gibi iki mükemmel albüm çıkarmış grubunda en durgun ve aynı zamanda da sakin albümlerinden birisi olmuştu. Diğer albümleri de seviyorum Sing, Why Does it Always Rain on Me, Flowers in the Window kesinlikle grubun en güzel şarkılarından ama benim için The Boy With No Name albüm olarak, sound olarak ve ayrıca içinde en sevdiğim Travis şarkılarının çoğunu barındırması nedeniyle apayrı bir yere sahip.

Travis_The_Boy_With_No_Name

The Boy with No Name – 2007

Grubun beyni de sayılabilecek Fran Healey ve partneri Nora’nın yeni doğan oğullarının fotoğrafını The Boy with No Name ismiyle e-mail olarak göndermelerinden sonra albüme de aynı adı vermişler. Zaten albümde yer alan şarkılardan My Eyes, Fran’in oğlundan esinlenerek yazdığı bir şarkı, Battleships ise Fran ve Nora’nın ilişkisine bir gönderme konumunda.

Albüm İngiltere listelerinde 4, ABD’de ise 58. sıraya kadar yükselmiş. Sırasıyla da Closer, Selfish Jean ve My Eyes’sa single olarak yayınlanmış. Albümde gerçekten öne çıkan şarkıyı söylemek çok zor. Az önce bahsettiğim 3 single’a ek olarak 3 Times and You Lose, New Amsterdam ve elbette Battleships çok başarılı şarkılar. Burada Battleships’e ayrı bir parantez de açmak gerekirse şarkıyı bu kadar mükemmel yapan sound, Fran’in insanı sarmalayan sesi ve şarkıya çok az ve özde olsa vokaliyle eşlik eden Angus & Julia Stone’un Julia’sının harikulade sesi olsa gerek. Travis bu güzel şarkıya klip çekmeyerek bazı hayranlarını da üzmüş olsa da bence bu şekilde saklı kalması biraz daha iyi olmuş.

Travis

Travis

2011 yılında geldikleri İstanbul’da izleme şansını da bulduğum (ki onu da burada yazmıştık) Travis’in bu güzel albümünden seçmesi çok zor olsa da 2 tanesi klip olacak şekilde 3 başarılı şarkı aşağıda. Konserlerinde de aynı stüdyo kayıtları kadar başarılı çalıp söyleyen bu mütevazi ve sakin grubun arada bir playlistte karşıma çıkması gerçekten çok huzur verici. Herkese iyi ve güzel ötesi dinlemeler.

İmajlar: coveralia.com, withfriendship.com

3 Time and You Lose

Battleships

My Eyes

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: