Müziksiz yapamayanlar için dört dörtlük uygulama TuneIn

Boşuna dememişler müzik ruhun gıdasıdır diye. Müziksiz başlayan günde bir uğursuzluk hep vardır benim için… Bu nedenle de evvel eski müziği yanımda taşımaya dikkat ederim. Walkman, Discman, MP3 Player, iPod ve iPhone, işte taşınır müzik için benim zaman tünelim.

Tunein-radyo-uygulamasi-fistikyesili10

Malum şu sıralar iPhone dönemi ve çeşit çeşit uygulamadan hoşuma gidenlerle müziğe ulaşmaya devam ediyorum. En sık kullandığım uygulama TuneIn Radio, neden mi? Sabah kalkar kalkmaz o günkü ruh halime göre müziğe çok kısa sürede ulaşmak istiyorum. Elbette ücretsiz veya çok makul bir fiyata olmalı. Bu nedenle ücretli uygulamalar bir defa listeden eleniyor. Müziğin çeşitliliğinin zengin oması lazım, çünkü kimi zaman rock dinlemek, kimiz zaman reggae, kimi zamansa klasik müzik dinlemek istiyorum.

Tunein-radyo-uygulamasi-fistikyesili6

TuneIn öncelikle ücretsiz, dünya radyolarını müzik türlerine göre listeleyebildiğin bir uygulama. iPhone uygulaması olduğundan her yere yanında götürebiliyorsun, hazırlık mı yapacaksın odada dinle, kahvaltı mı ediyorsun al götür mutfakta dinle; sıkıntı yok. Araba kullananlar için araç modu da var.

Tunein-radyo-uygulamasi-fistikyesili8

İstasyon, şarkı adı, sanatçı adı vb. gibi istediğin anahtar kelimeden arama yaparak radyo istasyonlarına ulaşabiliyorsun. İlaveten yerel radyo, son dinlenenler, dikkat çekenler gibi listeleri ve müzik, spor, haber, sohbet, podcast gibi radyo programlarının türlerine ulaşabileceğin gruplamaları var. İstersen ülkeye veya dile göre de filtreleme yapabiliyorsun.

Tunein-radyo-uygulamasi-fistikyesili2

Beğendiğin şarkıları listeleyip istersen satın almak üzere uygulama içinden iTunes’a gidebiliyorsun. Beğendiğin istasyon ve programları favorilere ekleyip sosyal ağlarda paylaşarak arkadaşlarına siz daha keşfetmediniz mi diyebiliyorsun. Benim favori radyo istasyonlarım arasına caz istasyonları Smooth Jazz Expressions, Radyo Babylon, Jazz FM, 50’li yılların müzikleriyle yayın yapan Jukebox 66, modern rock istasyonu The Edge, haberler için Euronews girdi bile. Şu anki favori istasyonum ise Reggae Party. Yerli istasyonlardan favorilerim değişmedi, Rock FM, Radyo Eksen, sabahları İrfan Değirmenci’yi dinlemek için Radyo D ve Nihat Sırdar için de zaman zaman Show Radyo.

Tunein-radyo-uygulamasi-fistikyesili4

Uzun lafın kısası, müzik tutkunlarının 7/24 mobil erişim için TuneIn uygulamasına bir göz gezdirmelerinde fayda var. Keyifli dinlemeler.

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: