Folk Metal’e küçük bir merhaba!

Folk-metal-muzik

Müzik türleri arasında tartışmaya en açıklardan bir tanesi şüphesiz metal. Metal müziğin pek çok alt türü var ve Folk Metal de bunlardan biri. İddialı bir metal müzik dinleyicisi olduğumu söyleyemem. Ancak benim gibi müziksiz güne başlayamayanlardasanız pek çok müzik türüyle kısa sürede tanışıveriyorsunuz.

Folk-Metal-Muzik-Grubu-Ensiferum

Heavy metal ile folk müzik tınılarının karışımıyla ortaya çıkan Folk metal, pek çok ülkede kendine yer bulmuş bir tür. Folk metalin Avrupa’da filizlenmesi 1990’ların başına denk geliyor desem yalan olmaz. Vokalin ön planda olduğu, folk enstrümanlar ve klavyenin kendini hissettirdiği türün sözleri genelde mitolojik, fantastik, tarihi ve pagan öğeleri içeriyor.

Folk-Metal-Muzik-Grubu-Finntroll

Folk metalin beğendiğim grupları arasında folk’un da biraz ucundan kıyısından geçen Amorphis başta olmak üzere, Angizia, Wintersun, Ensiferum ve Finntroll bulunuyor. Tüm bu grupların ve dikkatimi çeken birkaç grubun daha parçalarından oluşan bir Youtube playlist hazırladım, buyrun doya doya dinleyin.

Dinlemeye doyamadıysanız, viking metal ve pagan metale de kulak vermenizi öneririm.

Müzikle kalın!

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: