Folk Metal’e küçük bir merhaba!

Folk-metal-muzik

Müzik türleri arasında tartışmaya en açıklardan bir tanesi şüphesiz metal. Metal müziğin pek çok alt türü var ve Folk Metal de bunlardan biri. İddialı bir metal müzik dinleyicisi olduğumu söyleyemem. Ancak benim gibi müziksiz güne başlayamayanlardasanız pek çok müzik türüyle kısa sürede tanışıveriyorsunuz.

Folk-Metal-Muzik-Grubu-Ensiferum

Heavy metal ile folk müzik tınılarının karışımıyla ortaya çıkan Folk metal, pek çok ülkede kendine yer bulmuş bir tür. Folk metalin Avrupa’da filizlenmesi 1990’ların başına denk geliyor desem yalan olmaz. Vokalin ön planda olduğu, folk enstrümanlar ve klavyenin kendini hissettirdiği türün sözleri genelde mitolojik, fantastik, tarihi ve pagan öğeleri içeriyor.

Folk-Metal-Muzik-Grubu-Finntroll

Folk metalin beğendiğim grupları arasında folk’un da biraz ucundan kıyısından geçen Amorphis başta olmak üzere, Angizia, Wintersun, Ensiferum ve Finntroll bulunuyor. Tüm bu grupların ve dikkatimi çeken birkaç grubun daha parçalarından oluşan bir Youtube playlist hazırladım, buyrun doya doya dinleyin.

Dinlemeye doyamadıysanız, viking metal ve pagan metale de kulak vermenizi öneririm.

Müzikle kalın!

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: