Oscar’ın ardından izlenecek filmler listem

Oscar ödülleri birkaç gün önce 28 Şubat’ta sahiplerini buldu. Ödül alan filmlere bakıp izlenecek filmleri çıkarmak gerek diye düşünerek bu yazıyı hazırladım. Ödül alan başlıca filmler Spotlight, Diriliş (The Revenant), Mad Max, Gizli Dünya, Casuslar Köprüsü, Danimarkalı Kız, Büyük Açık, Ters Yüz, Amy, The Hateful Eight, Marslı, Ex Machina…

oscar-odulleri-spotlight-filmi

Bu filmlerden en fazla ödülü kucaklayanlar arasındaki Spotlight, Diriliş, Mad Max’i zaten izlemiştim. Bunlar arasında ikinci kez izlemeye gerek duyduğum bir film açıkçası yok. The Hateful Eight (filme dair blog yazımız), Ters Yüz, Ex Machina ve Marslı da seyrettiğim filmlerden. İzlemediğim için üzgün olduğum Amy, Gizli Dünya ve Casuslar Köprüsü’nü izlenecek filmler listeme ekledim. Normalde pek ilgimi çekmeyecek ama Christian Bale için şans verilebilecek Büyük Açık ile Danimarkalı Kız ise vaktin olursa izle listemde.

oscar-odulleri-dirilis-revenant-filmi

Seyrettiklerim arasından önerilerim şöyle:

Spotlight görsel açıdan olmasa da yaşanmış olaylara dayanan senaryosu itibariyle gerçekten izlenmesi gereken bir film ve tavsiye listemin en başında yer almakta. Mad Max zaten çocukluğumuzun efsanesi, Spotlight’ın kasvetli havasını dağıtmak için ardından çılgın yollara kendinizi verebilirsiniz.

oscar-odulleri-mad-max-fury-road-filmi

The Hateful Eight, Tarantino imzası parıldayan, gerilim ve kan revan içinde bir film. İzleyeceğiniz zaman buna hazırlıklı olun; beyin parçaları falan havalarda uçuşuyor. Kan göremiyorsanız pek yaklaşmayın. Diriliş’te oyuncular performanslarıyla adeta efsane yazmış, görsellik, çekim açıları, aksiyon derken film akıp gidiyor. Ancak yine de sanki olması gerekenden biraz uzun, ara ara temposunda ciddi düşüşler olabiliyor. Vakit ayırabileceğiniz bir zamanınıza denk getirin derim. Ters Yüz ve Ex Machina da listeye son iki sıradan eklenebilir fakat hafızanızda müthiş bir yer kaplayacaklarını sanmam, Oscar’ı nasıl almış demek için izleyebilirsiniz. Marslı için değerli vaktinizi harcamayın derim ama son karar elbette sizin 🙂

oscar-odulleri-hateful-eight-filmi.jpg

Oscar kazanan diğer filmler nerede peki diye soranlara, ciddi anlamda ilgimi çekmediklerinden şu an kalanlara değinmeyeceğim diyebilirim. Son olarak herkesin yaptığı espriyi yapıp kapatayım. Diriliş’teki ayıya da ayı şeklinde bir ödül verselerdi iyiydi.

Keyifli seyirler.

oscar-odulleri-ayi.jpg

 

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: